Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – do spania na co dzień
Luty 15, 2019
Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od jakiegoś czasu nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również doskonała możliwość spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. ze względu na to zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, pokazują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój dzieci. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich ciekawym doświadczeniem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Takie spotkanie trwa w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest odpowiednio dostosowana. Maluch może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zwykle niknie tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu bycia pod wodą wstrzymuje oddech}. Jeżeli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą stres, zarówno dla opiekuna jak i naszego skarba. Dlatego istotne jest, aby się odpowiednio przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w zajęciach. Wymagany jest prysznic przed wejściem, w końcu najważniejsze jest zdrowie pociech. Pamiętajmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy maluch powinien się oswoić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością spory krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to odpowiednie zwłaszcza, gdy najwięcej czasu spędzają przed ekranem. Pływanie jest w stanie pohamować przejawy agresji i wyciszyć podopiecznego. Dzieci chodząc na basen uczą się pływać i dobrze się bawią, dodatkowo mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie nie należy do naturalnego środowiska ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią styczność. Przyjemnie jest nie bać się w trakcie wypoczynku wskoczyć do morza, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też uratować komuś życie, czy zdobyć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk chodzenia na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Być może przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają wiele możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia pomagają też w zawieraniu znajomości. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać towarzysza na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Niemowlaki widzą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą z ochotą z niego wychodzić, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, wykonywaniem poleceń a także koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma tylko dobrych stron. Pociechy są narażone na podtopienia. Przy wyborze nieodpowiedniego trenera, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.