Termos obiadowy, potrzebne do pracy jak i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – jaka metoda jest najlepsza
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon kosmetyczny – zabiegi modelujące sylwetkę
25 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i na półkach widzimy je od lat, a dokładnie od około roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu zaprojektowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie jest zaczerpnięty od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy są świadomi czym jest termos, aczkolwiek znikoma część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,nazwijmy, akcesorium, wykonane z podwójnych ścian, między którymi jest obszar próżni termicznej. Ścianki są cieniutkie i dzięki temu wymieniają one niewielką ilością ciepła. Utrata ciepła jest także minimalizowana przez przewodzenie oraz powierzchnie, która oprawiona jest obudową odbijającą światło. Wszystko to sprawia, że termos utrzymuje nasze danie lub nasz w idealnej temperaturze przez długi okres czasu. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzai termosów, możemy wybierać w barwach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także wykorzystaniem, przykładowo, są produkowane termosy tradycyjne, znane wszystkim, o standardowym kształcie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do żywności, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych właśnie kształtem, to znaczy są one primo, sporo większe, po drugie mają całkiem inny kształt, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie ma tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc mnóstwo czasu w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Inna sytuacja, wycieczka, nieważne czy szkolna, wraz ze znajomymi czy w samotności, po szczytach górskich, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, mamy możliwość zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia konsumując jedynie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to przydatne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm domaga się odpowiedniego posiłku, aby móc spokojnie działać przez następne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, należy przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że często jest ciężko zdecydować. Znaczącą role przy wyborze ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon musi sporo kosztować. Ważną kwestią jest także materiał, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają ciepło oraz termosy ze szkła i ze stali, które bardzo dobrze sobie radzą. Termosy stalowe są najbardziej popularna, jako, że te ze szkła nie są tak wytrzymałe. Następna sprawa jaką należy obadać przed kupnem jest korek, przez który może uciec ciepło. Korek może być działający samoistnie, z uszczelką oraz hybrydowy. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten pierwszy, gdyż przez ten rodzaj ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe przeważnie nie są bardzo pojemne; wytwarzane są tak, aby pomieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać w podróż warto pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz profesjonalnie stworzone termosy lepszej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu mamy pewność, że termos nie wyślizgnie się nam z dłoni; oprócz tego, prezentują się one o wiele lepiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czyli tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sam termin wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie dania możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest oczywiście błędnym przeświadczeniem, jako,że służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co ciekawe, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak pewna wadę, trzymają one ciepło o wiele krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale bardzo szybko stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc polepszyć jakość swojego odżywiania w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas długich wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś pożywnego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pojemność specjalnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; mają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz zręczne korzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc cieszenia się z gorącego jedzenia przez długi okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym użytkowaniu warto je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.