Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, potrzebne do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem ilość elastyny i kolagenu w skórze mocno zmniejsza się, co oznacza, że robi się ona wiotka oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chciałyby zachować młodość , mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak takie działania przeciwstarzeniowe nie wystarczają, nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, obecne metody stają się mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zazwyczaj różnią się od siebie metodami, ale są efektywnym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika bazuje na mocy ultradźwięków, jakie są wysyłane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Docierają zdecydowanie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które motywują regenerację organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technika HIFU może być także używana na różnych partiach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na aktywowanie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, wygładza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a jędrność i gęstość skóry wzrasta już po jednym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się i jest doskonałą metodą usuwania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Metoda nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii skrywa się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych płynów tak zwanych stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w skutek czego podnoszą zapadniętą skórę oraz wyrównują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest także wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Preparat wstrzykuje się pod skórę lub pod mięśnie, a potem rozciera delikatnym masażem, co przynosi zamierzone i trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się do 17 miesięcy. Co ciekawe może także zastępować skomplikowane operacje plastyczne, dlatego że za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich rolą jest podnoszenie skóry, która z czasem staje się co raz bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to miejsc takich jak: policzki, czoło, linia brwi, żuchwa, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może być zbyt ciężka, by utrzymać ją przy użyciu nici. Ważne jest także to, że nici liftingujące przypominają nici używane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i zwykle mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zazwyczaj taki zabieg jest skuteczny na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Współcześnie technologia laserowa jest stale dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna oraz zdecydowanie mniej oddziałuje na tkanki. Tak jak inne techniki, laser ma za zadanie zwiększenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń komórek, które pobudzają organizm do naprawy. Lifting laserowy efektywnie odmładza, poprawiając owal twarzy. Korzystnie wpływa również na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można usunąć przebarwienia, blizny, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najpopularniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także wyjątkowo inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, aby stworzyć przewidywany rezultat. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą część twarzy lub szyi ma poprawić. Operację odmładzającą przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona długiego okresu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, a na ostateczne rezultaty trzeba czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny być niewidzialne, a efekty trwałe.

 

Komentarze są wyłączone.