Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
28 października, 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest obecnie nowatorską dziedziną stomatologii. Polega na uzupełnianiu i odbudowie ubytków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany specjalnie, zazwyczaj z tytanu, imitujący wyrwany lub utracony uprzednio naturalny korzeń. Implant stomatologiczny pozwala na wstawienie nowej korony zębowej w położeniu utraconego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba mocowana jest na dobre i dobierana kolorem i teksturą do zachowanych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębów mogą imitować zęby pojedynczo, a także całe łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dopasowuje najlepsze z dostępnych uzupełnień indywidualnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBÓW?

Wszelkie ubytki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba występuje ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiadujące zęby mogą przechylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Co więcej powiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, z powodu czego później może dojść do utraty kolejnych zębów. Zaburzony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Zwykle implanty wstawia się w przypadku braku pojedynczych zębów albo z uwagi na walory estetyczne. Brak zębów powoduje deformację twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się szczęka, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębowe zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przesuwają się podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest wizyta u stomatologa, w trakcie której dokonuje się pełną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie potrzebne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby być przeszkodę. Istotne są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich badań i konsultacji chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, proces jest bezbolesny. W trakcie standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie stomatolog aplikuje implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Rodzaj implantów zawsze wybiera lekarz stomatolog, a wybór poprzedza konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najdłużej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje ciągły okres użytkowania. Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być odsłonięty, w niektórych przypadkach dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe, nazywane też implantami ceramicznymi. Uznawane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zębową i mają wyższą odporność na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – przykładowo korozję, a także wahania temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Implanty są głównie trwałym i silnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu redukują niepewność tak, jak jest w przypadku luźnych protez. Nie ma konieczności szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Oprócz tego chronią przed zanikiem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają właściwe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie pokarmów bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed umieszczeniem implantu konieczne jest wykonanie szeregu badań. Stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje wiele przeciwwskazań.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Także dolegliwości jamy ustnej i przyzębia, na przykład parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko nieprzyjęcia. Prawidłowy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może pojawić się również ból, na który przepisuje się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wstawienie implantów stomatologicznych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Oscylują między 1 800 do nawet 5 000 złotych za jedną śrubę. Do kosztów należy również doliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, śruby gojącej, łącznika protetycznego i korony protetycznej. Ceny koron też są rozbieżne i zależne od ich typu. Im trwalsze i bardziej estetyczne tym cena rośnie. Może to być koszt rzędu od 700 do 1 300 złotych.

W przeliczeniu cena pełnej procedury sięga od 4 do 8 tysięcy zł.

Komentarze są wyłączone.