Odchudzanie oraz ujędrnianie skóry w jednym zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon kosmetyczny – zabiegi modelujące sylwetkę
25 września, 2019
Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę
25 października, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały komfort i relaks. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub miejscowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w ciągu której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia oraz zbada problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który aktywizuje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a także wspomaga wydalanie toksyn z organizmu i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania optymalnych efektów zaleca się zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, stają się one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na formę sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy i zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki oraz ogólne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po endermologii LPG mogą ukazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może być miejscowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle znaczące jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będzie jedzenie z niską zawartością soli, sodu, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy także regularna fizyczna aktywność. Trzeba jednak uważać, aby nie przemęczać organizmu i stosować lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy także zadbać o właściwe nawilżenie skóry, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie i zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, aby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów podtrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszystkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową także urazy i choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale należy pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych sfer, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Te obszary również należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.