Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – do spania na co dzień
Luty 15, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. Jest to kończyny, na których dźwigany jest cały ciężar naszego ciała. Nierzadko nie pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych zaniedbań często są takie problemy jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem pielęgnować stopy? Niżej proponujemy kilka popularnych tricków.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Moczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko niweluje obrzęki, ale też zmiękcza naskórek. Kąpiele rekomendowane są szczególnie paniom, które muszą na co dzień nosić buty na wysokich obcasach. Wysokie obcasy działają niekorzystnie na stopy, dlatego trzeba starać się o ich odpowiednią pielęgnację. Solne kąpiele to nie tylko relaks ale także pomoc w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody warto też dodać różne preparaty o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju oleje. Działanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa także lawenda.

ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA

Istotnym elementem pielęgnacji stóp jest regularne złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Nie powinno się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ ze względu na swoją charakterystyczną porowatą strukturę sprzyja rozkwitowi bakterii. Jeśli upieramy się na wykorzystywanie pumeksu, pamiętajmy o tym, żeby po jednorazowym użyciu wylądował w koszu. Korzystniejszym rozwiązaniem jest nabycie specjalnej tarki- można ją łatwo oczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych peelingów, które zawierają drobinki, które w prosty sposób radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest bardzo problematyczna głownie dlatego że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Przez to łatwo ulega rogowaceniu. Nawilżanie to najbardziej istotny element dbałości o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające należy stosować codziennie. Wesprze to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zastosować maskach nawilżających: stosuje się je na noc, żeby rano cieszyć się idealnie gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnacja stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Warto zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne obcinanie paznokci to podstawowy zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą boleśnie wrastać w palce. Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest też opiłowanie brzegów paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Natężone przesuszanie skóry to najczęściej efekt braku witaminy A. Najlepszym trickiem na tę dolegliwość są relaksujące kąpiele solne. Apteki oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które szybko poradzą sobie wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także powszechnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Często są bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najlepiej zlikwiduje podolog, ale można też spróbować się ich pozbyć przy pomocy metod domowych. W tym celu należy kupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać nie krócej niż 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku specjalnym środkiem. Kolejno powinno się zetrzeć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna przede wszystkim dlatego, że zawiera więcej gruczołów potowych niż łojowych. Duża grupa osób ma problem z nadpotliwością stóp. W tym wypadku najistotniejsza specjalna higiena. Pielęgnację ułatwiają liczne kosmetyki dedykowane dla osób, które borykają się z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba także wymienić buty: w pracy zakładać oddychające obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem ziół. Najlepsze z nich to m. in. olejek herbaciany i propolis.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz zakładać obuwie na obcasach? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak męczy to twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które powodują dyskomfort i skrzywienia całej stopy. Mocno obciążony paluch często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z wąskim noskiem. Paluch pracują wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega silnym przeciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Jest kilka metod, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one położenie dużego palca. Stosuje się je jednak jedynie na noc, dlatego ich efektywność jest mała. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej pracy w ciągu dnia, dlatego deformacje stopy nieustannie postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w osiągnięciu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.