Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę
25 października, 2019
Fryzjer – jak nie dać się ogolić
25 października, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, by włosy nie wyrastały ponownie za szybko oraz skuteczność, by metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym oraz obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają nieustannie rozwijającym się technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku metodom. Celem ich wszystkich jest przyniesienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik usuwania włosów, laserowe metody depilacji odróżnia to, że likwidują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem należy powtarzać, ponieważ laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Należy więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie prądu stałego oraz tym samym niszczy mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zwykle zależy to od miejsca oraz ilości włosków, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do usuwania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie usuną wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co sprawia, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno minimalne natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.