Salon kosmetyczny – zabiegi modelujące sylwetkę

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, potrzebne do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz ujędrnianie skóry w jednym zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia wiele ciekawych zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale również kształtują sylwetkę, eliminują cellulit, tłuszcz zbędne owłosienie oraz promują rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które dają wciąż ulepszone oraz skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, najnowsze technologie powodują, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obarczają już sprawności pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej jakości.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród najnowszych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest zdecydowanie bardziej promienna i estetyczna. Usuwanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka korzystnie oddziałuje na jej zdrowie i wygląd. Zwykle używane w tym celu w salonach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów oraz usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która manualnie usuwa zanieczyszczenia z wcześniej otwartych porów przez uciskanie skóry. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Inne metody zwykle angażują pracę specjalistycznych urządzeń. Przykładowo urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem mocno naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą dostarczane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do uruchamiania procesów odnowy i do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają wyjątkowy, dobry wpływ na stan skóry. Tego typu działania przywracają skórze jędrność i elastyczność i opóźniają proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się również substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także eliminują zmarszczki. W ten sposób odtwarzane są zniszczone komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki przede wszystkim interesują tych, którzy pragną pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są niepodatne na aktywność fizyczną i specjalne diety. Współczesna technologia pozwoliła opracować metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu o wiele prościej jest je odessać lub przetransportować do wątroby, skąd zwykle usuwane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego typu zabiegi z reguły mają również dodatkowe pozytywne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu lub wspomagają wydalanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pożegnać cellulit, wygładzić blizny, zmarszczki lub rozstępy.

Istnieje kilka nowoczesnych sposobów modelowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie opracowanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją również metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Zzwyczaj te zabiegi nie są inwazyjne i dają widoczne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie do 40% tłuszczu, jednak nie powinny one zastępować ćwiczeń oraz zdrowej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii znane od dawna, ciągle odnajdują nowocześniejsze oraz skuteczniejsze zastosowania, dzięki rozwojowi oraz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne udostępniają innowacyjne zabiegi laserowe, które działają na odmienne obszary ciała oraz tak samo odmienne problemy. Najbardziej znana jest depilacja laserowa, która eliminuje nadmierne owłosienie z każdego miejsca na ciele na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują również problemy skórne: usuwają zmiany trądzikowe, zabijając bakterie powodujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i tym samym ją odmładza. Z tego powodu wiele zabiegów dodatkowo oddziałuje na zatrzymywanie procesów starzenia. Istnieją jednak zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Współczesne metody liftingujące, używają innowacyjne technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub przy użyciu nici liftingujących – wstawianych w warstwy skóry, by podnosiły oraz utrzymywały odpowiednie partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.