Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Depilacja laserowa przegląd technologii
Rodzaje depilacji laserowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
28 października, 2019

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko sukces regularnej pielęgnacji, ale także kontakt z właściwym fryzjerem. Profesjonalista powinien znać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tego względu trafny wybór fryzjera jest niezwykle istotny. Troska o włosy i umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, które powinny być wzięte pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest także wygląd salonu i podejście do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry specjalista nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale także jest gotów im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są realne do stworzenia na włosach o konkretnej strukturze, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy albo okoliczności. Oznaką wskazującą kompetencje fryzjera są także dyplomy, które zazwyczaj można znaleźć na stronach internetowych lub po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer ciągle się kształci – bierze udział w wykładach, szkoleniach zjazdach. Zwiększa swoją wiedzę i śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej interesują wszystkich klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami zwykle powinien mieć także umiejętności. Zdarza się też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Niekiedy fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni formują fantazyjne upięcia, które będą w sam raz na przykład na wesele lub inne okazje. Należy więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego umiejętności nam odpowiadają. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, jak dużo czasu zajmie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, żeby upłynął w przyjemnej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zabawiają klientów rozmową, jednak trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu historyjek, zamiast na włosach. Tego typu rozmów trzeba unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na swoich klientów lub na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Co więcej warto także zwrócić uwagę na to, jak dużo czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Ze względu na to poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Zdarza się również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest minimalny, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i wie, czego potrzebują.

Istotna jest także komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować obniżkę, naprawczy lub nawet zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, dlatego sposób, w jaki się prezentuje jest szczególnie ważny. W tej dziedzinie podstawową rolę ma higiena salonu. W swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do stylizacji wszystkich klientów. Z tej przyczyny w porządnym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie i systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, żeby narzędzia były czyste i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest także to, w jakim stopniu zespół troszczy się o schludność salonu. Jeśli na podłodze są niesprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozlana w czasie mycia woda albo szampon to oznaka, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer zaraz po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjęciem kolejnego  klienta.

Należy również zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem łatwiej zostają w pamięci. Ciemne, przygnębiające salony zwykle nie budują zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest świetny, a pracujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, dowodzi także jakość sprzętu i produktów, które są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw wpływa na rezultat pracy fryzjera. Tępy sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej strat, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym większa precyzja i pewność. Nawet najlepsze umiejętności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt jest marny.

Dobrze jest również dowiedzieć się, jakie produkty są używane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych ogólnodostępnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one większe stężenie elementów odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.